مجله کی تی

نحوه کوتاه کردن کمربند ریلی

نحوه کوتاه کردن کمربند ریلی

آشنایی با نحوه کوتاه کردن کمربند ریلی

کوتاه کردن کمربند ریلی از جمله اقدامات رایج بوده که معمولا افراد برای اینکه اندازه آن را تنظیم کنند آن را انجام می‌ دهند. کیفیت بسیار بالای کمربندهای ریلی و طراحی متفاوت آن سبب شده است که امروزه تقاضا برای خرید آن ها افزایش یابد. در خصوص کمربندهای ریلی بد نیست بدانید که نحوه ساخت آن ها نسبت به کمربندهای معمولی متفاوت است. این کمربندها به شکلی ساخته می‌ شوند که تسمه را در آن ها با استفاده از یک گازگیر به سگک آن را متصل می‌ کنند. با توجه به نوع ساخت این کمربندها به راحتی می‌ توان سگک را از تسمه جدا نمود.

 

آموزش کوتاه کردن کمربند ریلی

همانگونه که عنوان کردیم کوتاه کردن کمربند ریلی این امکان را می‌ دهد تا بتوانید اندازه آن را متناسب با سایز کمر خود تنظیم کنید. کمربندهای ریلی چرم اصل و چرم مصنوعی دارای ساختاری یکسان هستند. با توجه به اینکه برای کوتاه کردن کمربند ریلی باید سگک را از تسمه جدا کرد، به راحتی می‌ توان با کمک گرفتن از یک وسیله مانند چاقو، زبانه گازگیر را به سمت بالا فشار داد و آن را از تسمه جدا نمود. اکنون تسمه از سگک جدا شده است. حال می‌ توانید با استفاده از چاقو یا قیچی برای کوتاه کردن کمربند ریلی اقدام نمایید.

پس از اینکه کمربند را بر اساس سایز مورد نیاز کوتاه کردید، مجددا سگک را به تسمه متصل کنید. با فشردن تسمه به قسمت تعبیه شده بر روی سگک باید زبانه گازگیر را به آرامی به سمت پایین فشار دهید. این روند بسیار ساده بوده و با استفاده از قیچی و چاقو به راحتی قادر به کوتاه کردن کمربند ریلی هستید.

چند نکته مهم برای کوتاه کردن کمربند ریلی

قبل از اینکه کمربند ریلی چرم اصل و مصنوعی را کوتاه کنید، چند نکته را در نظر بگیرید. پیش از هرگونه برش دادن قسمت تسمه ابتدا یک مرتبه آن را دور کمر خود گرفته تا نسبت به اندازه مناسب آن اطمینان به دست آورید.

نکته بعد این است که برای برش دادن کمربند ریلی باید مقدار اضافه‌ ای که از قسمت سگک به بیرون رانده می‌ شود باید قلاب کمربند برسد. اگر مقدار اضافه کمربند به قلاب اول قرار گرفته شده بر روی کمربند نرسد، هنگام بستن آن اطراف کمر متوجه می‌ شوید که حالتی نامناسب داشته و از بدن شما فاصله می‌ گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید